شبکه های نسل اول تا چهارم تلفن همراه

شبکه های نسل اول تا چهارم

شبکه های نسل اول تا چهارم ، به طور کلی به مناطقی که دکل ها ، تلفن همراه را پوشش می دهند ، شبکه تلفن همراه می گویند . تلفن های همراه با قرار گرفتن در این مناطق می توانند از خدمات شبکه ای استفاده کنند . دراین مقاله قصد داریم چهار شبکه تلفن همراه را با قابلیت های متفاوت که در دنیا وجود دارد ، خدمت شما توضیح دهیم .

با پیشرفت علم ارتباطات و فناوری های بکار رفته در ساخت و پیاده سازی شبکه ها ، قابلیت های ارتباطی تلفن های همراه نیز گسترش یافته ؛ تا حدی که امروزه در نسل چهارم این شبکه ها ، بستری فراهم شده تا سرعت و امکانات را یکجا شاهد باشیم .

معرفی نسل اول شبکه های موبایل (1G) :

این نسل از شبکه ها زیاد از امکانات خاصی برخوردار نبوده است . در واقع می توان گفت این نسل ، اولین نسل از شبکه های تلفن بی سیم به حساب می آید .  زیرا سیگنالها بصورت آنالوگ مخابره می شدند و از نقل و انتقال دیتاها اصلا خبری نبوده است . این نسل از شبکه ها در سال 1980 میلادی اجرا شد و  با فرکانس بالایی در حدود 150 مگاهرتز مخابره می شد . در نتیجه باعث شد که  خود را با سرعت پیشرفت در این صنعت همراه کند تا در آخر جای خود را به نسل دوم شبکه ها بدهد .

 

معرفی نسل دوم شبکه های موبایل (2G) :

 

در نسل بعدی از شبکه ها سیگنال ها از آنالوگ به دیجیتال ارتقاء یافت و در واقع مانند نسل اول طراحی شده بود اما با یکسری از تغییرات کوچک جایگزین شبکه بعدی یعنی نسل 2 قرار گرفته است . این سیگنال ها با فرکانس پایین تری مخابره می شدند لذا با بهینه سازی هایی که در این نسل انجام گرفته بود ، امکان انتقال دیتا را تا حد خیلی محدودی فراهم می کرد .
این نسل که با نام  GSM )Global System for Mobile communication ) هم شناخته می شود این امکان را فراهم می کند که تلفن همراه در منطقه تحت پوشش با نزدیک ترین سلول ( برج مخابراتی) ارتباط برقرار کند . به همین دلیل این نسل از شبکه ها از سرعت بالاتری نسبت به شبکه های قبلی برخوردار بوده است و شبکه های بیش تری در منطقه تحت پوشش (امواج رادیویی) می توانند از آن استفاده نمایند .


آشنایی با  Edge – pre 3G:


شاید فکر کنید این از نسل از شبکه به عنوان نسل شبکه های 3G عنوان کرد ولی این تصور اشتباه است. همانطور که در عنوان هم نوشتیم  pre 3Gلفظ مناسب تری برای آن است.این واژه که مخفف عبارت Enhanced Data rates for GSM Evolution است گویای نسل بهینه سازی شده ی GSM است. این فناوری که در سال 2003 در زیرگروه GSM قرار گرفت دارای امکاناتی از قبیل ارسال و دریافت بسته های اطلاعاتی با سرعتی بالاتر است . با آمدن این شبکه ها تلفن همراه سرعت اینترنت افزایش پیدا کرد ولی سرعت نت تنها دلیل این شبکه ها نبود .
بطور کلی انتقال بسته های دیتا ( ازجمله فایلهای ویدئویی و چند رسانه ای ) با سرعت بالا در این شبکه تعریف می شود . یکی از دلایلی که باعث می شود Edge را شبکه نسل سوم ننامیم ، سرعت و امکانات محدودتر نسبت به توقع ما از شبکه نسل سوم است .

معرفی نسل سوم شبکه های موبایل (3G) :

همانطور که می دانید ، نسل سوم شبکه های ارتباطی تلفن های همراه ، همواره از سرعت بالاتری نسبت به نسل دوم به ایجاد ارتباط می پردازد . این نسل از شبکه ها با رویه چندرسانه ای بودن  (Multi Media ) ساخته و اجرا شده است . در این نسل از شبکه ها ارسال و دریافت فقط از طریق دیجیتال انجام می گرفته است . یکی از مواردی که با استفاده از این شبکه میسر شده است ، تماس تصویری با کیفیتی متفاوت بین تلفن های همراه است . گفته می شود سرویس اینترنتی که با این نسل از شبکه ها ارائه می شود حدوداً ده برابر سرویس ADSL 128Kbps است .

معرفی نسل چهارم شبکه های موبایل (4G) :


نسل چهارم یعنی نسل تکامل یافته ی شبکه ها ! یعنی نسل سرعت و تکنولوژی !
در این نسل از شبکه ها سرعت با IP به اشتراک گذاشته می شد . در واقع می توان گفت این نسل از شبکه ها پهنای باند مناسب ، دقت و سرعت بسیار بالا در نقل و انتقال صدا ، تصویر و بسته های اطلاعاتی داشته است . به همین خاطر است این لفظ را برای این شبکه گذاشته اند. همچنین به دلیل پهنای باند و کانال های متعدد در این شبکه ، امکان بهره بردن بیش از 400 دستگاه (حتی در حال حرکت) از تمامی امکانات وجود دارد . این نسل از شبکه دارای بیشترین سرعت نسبت به دیگر شبکه ها می باشد که برای ویدئو کنفرانس بسیار مناسب است .
این نسل از شبکه بطور کامل با ظرفیت های موجود در تلفن های همراه و همچنین نیاز آن ها ، همخوانی دارد ولی در عصر سرعت هیچ چیز برای مدت طولانی ماندگار نیست .


کلمات محبوب

تقویت کننده آنتن موبایل | دستگاه تقویت آنتن موبایل | چرا تقویت آنتن موبایل؟ | چگونه آنتن موبایل را تقویت کنیم؟ 

نصب دستگاه تقویت امواج موبایل | انتخاب تقویت کننده آنتن موبایل 

تقویت کننده انتن موبایل ارزان قیمت تقویت انتن دهی موبایل ارزان تقویت کننده آنتن موبایل تقویت آنتن موبایل دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل تقویت سیگنال تلفن همراه تقویت کننده امواج موبایل تقویت موبایل خانگی تقویت آنتن دهی تلفن همراه تقویت آنتن موبایل در منزل تقویت کننده انتن موبایل مشهدتقویت کننده آنتن موبایل در مشهدفروش تقویت کننده آنتن موبایل خرید دستگاه تقویت آنتن موبایل فروش تقویت کننده موبایل در مشهدتقویت کننده موبایل تک باندتقویت کننده موبایل دو باندتقویت کننده موبایل سه باندتقویت3gتقویت کننده آنتن موبایل در نقاط کورمشکل آنتن دهی موبایلراه حل مشکل آنتن دهی موبایل راه حل تقویت انتن گوشی تقویت آنتن همراه اول تقویت آنتن ایرانسل تقویت آنتن موبایل در افغانستان دستگاه تقویت سیگنال موبایل افغانستان تقویت کننده سیگنال موبایل در مشهد نصب تقویت کننده آنتن موبایل آنتن مرکزی لیست قیمت تقویت کننده آنتن موبایل ریپیتر موبایل رپیتر موبایل تکرارکننده امواج موبایل تکرار کننده امواج تلفن همراه تقویت کردن آنتن موبایل در اماکن بزرگ تقویت کردن انتن موبایل در منزل تقویت آنتن موبایل در زاهدان تقویت کننده موبایل زاهدان تقویت کننده آنتن موبایل تبریزتقویت آنتن موبایل در تبریزتقویت کننده سیگنال موبایل در اراک تقویت کننده موبایل اراک نصب آنتن موبایل نصب دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل افزایش پوشش امواج موبایل ضعف سیگنال چگونه آنتن موبایل را تقویت کنیم چگونه مشکل آنتن دهی را رفع کنیم طریقه نصب تقویت کننده آنتن موبایل طریقه نصب ریپیتر موبایل آنتن دهی تلفن همراه رفع مشکل آنتن دهی همراه اول رفع مشکل آنتن دهی گوشی رفع مشکل آنتن دهی آیفون رفع مشکل انتن دهی ایفون تقویت کننده موبایل توان بالاتقویت فرکانس موبایل چگونه مشکل آنتن دهی موبایل را حل کنیم تقویت موبایل ساختمانهای مرتفع مشکل شماره گیری موبایل تقویت موبایل در پارکینگ هاآنتن یاگی آنتن یاگی دو باندآنتن پارابولیک آنتن قارچی آنتن آمبولانسی فروش انواع تقویت کننده های سیگنال تلفن همراه راه حل آنتن دهی تلفن همراه قوی کردن آنتن موبایل مشکل در آنتن دهی موبایل تجهیزات پوشش موبایل تجهیزات تقویت انتن موبایل مشکل ریزش آنتن موبایل افزایش قدرت آنتن دهی موبایل در نقاط کورتقویت آنتن موبایل در آسانسور تقویت آنتن موبایل معدن مشکل پرش آنتن موبایل مشکل پرش انتن گوشی تقویت انتن دهی اندرویدبوستر موبایل مبدل موبایل انتقال خط ثابت مبدل موبایل به تلفن ثابت مسدود کننده موبایلتقویت کننده آنتن موبایل+قیمت فروش دستگاه تقویت کننده سیگنال موبایل در مشهدفروش دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل جهت نقاط کورآنتن سکتورتقویت آنتن موبایل در محیط بازتقویت آنتن دهی موبایل در فضای بازتقویت سیگنال تلفن همراه در نقاط کورتقویت سیگنال تلفن همراه در خارج از شهرتقویت کننده انتن موبایل ارزان قیمت تقویت انتن دهی موبایل ارزان مرور نسخه موبایل سایت

برای مشاوره رایگان همین حالا تماس بگیرید

ارتباط با ما

تلفن های مشاوره

ایمیل : info@antenkala.com

تلفن ثابت : 02166762025

موبایل : 09384444382

درباره ما

شرکت انتن کالا در ابتدای دهه 90 فعالیت خود را در زمینه نصب و راه اندازی سیستم های مخابراتی اغاز نمود.

در مدت فعایت خود توانسته پروژه های بسیاری را با موفقیت به سرانجام برساند.