تفاوت شبکه های 3G – 4G – LTE

تفاوت شبکه های 3G – 4G – LTE

در این مقاله میخواهیم تفاوت شبکه های  4G با LIT خدمت تان توضیح دهیم . باتوجه به پیش رفت تکنولوژی ، امروزه شبکه های 3G و 4G و LTE بازا را به خود اختصاص داده اند . تا جایی که نیاز می شود برای انتخاب این سرویس ها بیشتر درباره آنها باید بدانیم تا با توجه به نیاز خود بتوانیم سرویسی با هزینه مطلوب و کیفیت مناسب دریافت کنیم. به طور کلی LTE مخفف Long Term Evolution است و یک نسل شبکه‌های موبایل محسوب نمی‌شود.شبکه ۳G چیست ؟


باتوجه به گذشت زمان شبکه های 3G جایگزین شبکه های 2G شده است . ۳G سرعت تبادل اطلاعات و فرمت‌های انتقال اطلاعات را توسعه داد و برای مثال می‌شد روی گوشی موبایل صفحات وب را بازدید کرد، ویدیو استریم و دانلود کرد و به موسیقی گوش داد اما  در ۲G گوشی‌های موبایل فقط توانایی‌هایی مانند مکالمه، ارسال پیام کوتاه و کمی هم تبادل دیتا مانند MMS دارند.  روی شبکه‌های ۳G سرعت اینترنت هنوز کند است و نسبت به شبکه‌های بی‌سیم، صفحات وب و دیتا آهسته تر لود می‌شوند و نا امیدکننده هستند ولی در مقایسه با استاندارد ۲G بسیار سریع‌تر است. در حال حاضر، اپراتورهای مخابراتی ایران همگی از ۳G پشتیبانی می‌کنند و می‌توانید از اینترنت روی گوشی موبایل‌خود استفاده کنید. گوشی‌های تلفن همراه جدیدی که در بازار هست نیز بدون شک از ۳G پشتیبانی می‌کنند.


شبکه 4G چیست؟


اتحادیه بین‌المللی مخابرات، یا آی‌تی‌یو (ITU)، یک سازمان بین‌المللی وابسته به سازمان ملل متحد است که وظیفه قانون‌گذاری و مدیریت فضای فرکانسی، تدوین استانداردهای تبادل داده و اطلاعات و همچنین کمک به رشد و توسعه ارتباطات در سراسر جهان را بر عهده دارد. این اتحادیه در ماه مارس سال 2008 برای تکنولوژی 4G استانداردهایی تعریف کرد.
این اتحادیه تصمیم گرفت حداکثر سرعت سرویس 4G در حال حرکت را معادل 100 مگابیت بر ثانیه تعریف کند و زمانی که شما در موقعیت ثابتی قرار دارید، این سرویس باید سرعتی حدود 1 گیگابیت بر ثانیه در اختیارتان قرار دهد.
اما اگر سرویس 4G واقعی باید سرعت دانلودی معادل 1 گیگابیت بر ثانیه در اختیارمان قرار دهد، چرا حتی در کشورهای پیشرفته نظیر بریتانیا این سرعت 100 برابر ضعیف تر، یعنی چیزی حدود 10 تا 12 مگابیت بر ثانیه، است ؟
متاسفانه اتحادیه بین‌المللی مخابرات در برابر اجرای استانداردهای تصویب‌شده هیچ اختیاری ندارد. یکی از دلایل اصلی این مشکل این است که دیگر گروه‌ها (نظیر 3GPP)، که با کارخانه‌های سازنده قطعات سخت‌افزاری همکاری می‌کنند، خودشان از قبل درباره نسل بعدی تکنولوژی‌ها تصمیم‌گیری می‌کنند و ما کاربران از همه جا بی‌خبر را با استانداردهای پایین سرویس‌هایی نظیر 4G تنها می‌گذارند.


LTE چیست؟


LTE مخفف Long Term Evolution   می باشد در واقع به معنی بیشترین سرعت در دانلود وآپلود در حال حاضر می باشد و می توان گفت یک نسل از شبکه ها تلفن همراه  و استاندارد نیست بلکه زیر مجموعه ای از ۴G است که به دنبال دستیابی به سرعت‌های تعریف شده در این استاندارد است. هنگامی که ITU-R استاندارد ۴G را تصویب کرد و حداقل سرعت را مشخص نمود، بسیاری از ارائه‌دهندگان سرویس‌های موبایل کمی سرعت انتقال اطلاعات را روی ۳G افزایش دادند و بعد با دادن پول به شرکت‌های سازنده گوشی تلفن همراه، از آنها خواستند ۴G را وارد مشخصات پشتیبانی محصول کنند و روی صفحه‌ نمایش نشان دهند. وقتی علامت ۴G را در گوشه بالا سمت راست صفحه‌نمایش موبایل می‌بینیم به معنای این نیست که واقعاً داریم از یک شبکه ۴G استفاده می‌کنیم. در این میان بدنه 4G تغییر پیدا کرد تا بتوان میان ۴G تقلبی از ۴G واقعی تفاوت را حساس کنیم ، در این میان LTE را به معنای ادامه استانداردهای شبکه‌های موبایل و روشی برای تکامل آن در بلند مدت تعریف نموده اند . وقتی یک دستگاه برچسب LTE دارد، در مقایسه با ۴G به این معنا است که نسبت به ۳G سرعت و امکانات بهتری را دارا است . روی برخی شبکه‌های LTE سرعت‌های ۲۰۰ و ۲۵۰ مگابیت نیز قابل استفاده است. بعد از تعریف LIT  بعضی شرکت ها از این اسم سوء استفاده نموده اند و برای جذب مشتری خود این نام را G LTE4 استفاده نموده اند ؛ یک روش بازاریابی فنی که به آن‌ها اجازه می‌داد ادعا کنند مجهز به نسل بعدی شبکه‌های موبایل شدند بدون اینکه واقعاً به مشخصات آن رسیده باشند یا اینکه امکانات و قابلیت‌های آن را ارائه کنند.


سرعت


سرعت در شبکه های تلفن همراه با هم متفاوت است به طور مثال اگر سرعت دانلود یا آپلود خیلی زیاد باشد ، می‌توانیم بگوییم که شبکه LTE است یا خیر در حالت کلی تفاوت میان شبکه‌ ۳G با شبکه‌های ۴G و LTE بسیار زیاد است و نمی توان به سادگی آن را تشخیص داد  ولی تفاوت میان یک شبکه ۴G  معمولی با یک شبکه ۴G واقعی از روی دانلود و آپلود دیتا امکان‌پذیر نیست و ممکن است هر دو شبکه سرعتی یکسان داشته باشند. در حال حاضرمی توان گفت LTE سریع‌ترین شبکه دیتای موبایل موجود در دنیا است.


راه‌حل چیست؟


چگونه می‌توانیم از شبکه ۴G استفاده کنیم؟ برای یک اتصال ۴G به دو چیز نیاز داریم: اول، شبکه‌ موبایلی که سرعت‌های زیاد تبادل اطلاعات را پشتیبانی کند و دوم، دستگاهی که بتواند به این شبکه متصل شده و اطلاعات را با سرعت مناسب دانلود کند. اگر شما یک گوشی با قابلیت ۴G LTE بخرید، به این معنا نیست که می‌توانید با هر سرعت دلخواهی که تصور می‌کنید، دانلود یا ویدیوها را استریم کنید. یک مثال بزنم: وقتی یک ماشین می‌خریم که شرکت سازنده‌اش گفته حداکثر سرعتش ۲۰۰ کیلومتر در ساعت است به این معنا نیست که ما می‌توانیم با این ماشین در بزرگ‌راه‌ها با سرعت ۱۵۰ کیلومتر در ساعت رانندگی کنیم. اپراتورها قبل از اینکه بتوانند سرویس‌های LTE واقعی را در سراسر مناطقی که فعالیت می‌کردند، ارائه بدهند؛ شروع به تبلیغات و عرضه گوشی‌هایی کردند که مهم‌ترین قابلیت‌شان پشتیبانی از LTE بود ولی مشتری پس از خرید نمی‌توانست با سرعت‌هایی که شنیده اطلاعات را دانلود کنند. در سال‌های بعدی کم‌کم شبکه‌های LTE واقعی به صورت محدود ارائه شد و اکنون شاهدیم که سرویس‌های خوبی در اروپا، امریکا و برخی کشورهای آسیای شرقی ارائه می‌شود.

کلمات محبوب

تقویت کننده آنتن موبایل | دستگاه تقویت آنتن موبایل | چرا تقویت آنتن موبایل؟ | چگونه آنتن موبایل را تقویت کنیم؟ 

نصب دستگاه تقویت امواج موبایل | انتخاب تقویت کننده آنتن موبایل 

تقویت کننده انتن موبایل ارزان قیمت تقویت انتن دهی موبایل ارزان تقویت کننده آنتن موبایل تقویت آنتن موبایل دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل تقویت سیگنال تلفن همراه تقویت کننده امواج موبایل تقویت موبایل خانگی تقویت آنتن دهی تلفن همراه تقویت آنتن موبایل در منزل تقویت کننده انتن موبایل مشهدتقویت کننده آنتن موبایل در مشهدفروش تقویت کننده آنتن موبایل خرید دستگاه تقویت آنتن موبایل فروش تقویت کننده موبایل در مشهدتقویت کننده موبایل تک باندتقویت کننده موبایل دو باندتقویت کننده موبایل سه باندتقویت3gتقویت کننده آنتن موبایل در نقاط کورمشکل آنتن دهی موبایلراه حل مشکل آنتن دهی موبایل راه حل تقویت انتن گوشی تقویت آنتن همراه اول تقویت آنتن ایرانسل تقویت آنتن موبایل در افغانستان دستگاه تقویت سیگنال موبایل افغانستان تقویت کننده سیگنال موبایل در مشهد نصب تقویت کننده آنتن موبایل آنتن مرکزی لیست قیمت تقویت کننده آنتن موبایل ریپیتر موبایل رپیتر موبایل تکرارکننده امواج موبایل تکرار کننده امواج تلفن همراه تقویت کردن آنتن موبایل در اماکن بزرگ تقویت کردن انتن موبایل در منزل تقویت آنتن موبایل در زاهدان تقویت کننده موبایل زاهدان تقویت کننده آنتن موبایل تبریزتقویت آنتن موبایل در تبریزتقویت کننده سیگنال موبایل در اراک تقویت کننده موبایل اراک نصب آنتن موبایل نصب دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل افزایش پوشش امواج موبایل ضعف سیگنال چگونه آنتن موبایل را تقویت کنیم چگونه مشکل آنتن دهی را رفع کنیم طریقه نصب تقویت کننده آنتن موبایل طریقه نصب ریپیتر موبایل آنتن دهی تلفن همراه رفع مشکل آنتن دهی همراه اول رفع مشکل آنتن دهی گوشی رفع مشکل آنتن دهی آیفون رفع مشکل انتن دهی ایفون تقویت کننده موبایل توان بالاتقویت فرکانس موبایل چگونه مشکل آنتن دهی موبایل را حل کنیم تقویت موبایل ساختمانهای مرتفع مشکل شماره گیری موبایل تقویت موبایل در پارکینگ هاآنتن یاگی آنتن یاگی دو باندآنتن پارابولیک آنتن قارچی آنتن آمبولانسی فروش انواع تقویت کننده های سیگنال تلفن همراه راه حل آنتن دهی تلفن همراه قوی کردن آنتن موبایل مشکل در آنتن دهی موبایل تجهیزات پوشش موبایل تجهیزات تقویت انتن موبایل مشکل ریزش آنتن موبایل افزایش قدرت آنتن دهی موبایل در نقاط کورتقویت آنتن موبایل در آسانسور تقویت آنتن موبایل معدن مشکل پرش آنتن موبایل مشکل پرش انتن گوشی تقویت انتن دهی اندرویدبوستر موبایل مبدل موبایل انتقال خط ثابت مبدل موبایل به تلفن ثابت مسدود کننده موبایلتقویت کننده آنتن موبایل+قیمت فروش دستگاه تقویت کننده سیگنال موبایل در مشهدفروش دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل جهت نقاط کورآنتن سکتورتقویت آنتن موبایل در محیط بازتقویت آنتن دهی موبایل در فضای بازتقویت سیگنال تلفن همراه در نقاط کورتقویت سیگنال تلفن همراه در خارج از شهرتقویت کننده انتن موبایل ارزان قیمت تقویت انتن دهی موبایل ارزان مرور نسخه موبایل سایت

برای مشاوره رایگان همین حالا تماس بگیرید

ارتباط با ما

تلفن های مشاوره

ایمیل : info@antenkala.com

تلفن ثابت : 02166762025

موبایل : 09384444382

درباره ما

شرکت انتن کالا در ابتدای دهه 90 فعالیت خود را در زمینه نصب و راه اندازی سیستم های مخابراتی اغاز نمود.

در مدت فعایت خود توانسته پروژه های بسیاری را با موفقیت به سرانجام برساند.